Ana içeriğe atla

KESİNLİKLE MNG KARGOYU KULLANMAYIN!

KESİNLİKLE MNG KARGOYU KULLANMAYIN!


Son zamanlarda artan internet alışverişleri ile hızla ivme kazanan kargo şirketleri yaşanan yoğunluktan dolayı her kargoyu eve teslim etmeden gelmiş gibi yapıyorlar. İki kez gitmeleri gereken adreslere bir kez gittiklerini ve yoğunluktan dolayı sizin şubeden almanız gerektiğini söylüyorlar.
ŞUBEYE GİTTİKTEN SONRA KARGONUN NE ANLAMI VAR?
Şubeye gitmeniz gerektiğini söyleyen bu şirket aslında sizin adresinize hiç gelmemiş oluyor. Adresinize gelen kargo şirketleri geldiklerine dair kapınıza ihbarname koymaları şart, fakat bunu yapmadıkları gibi bir de üste çıkıyorlar.Aynı durum sizin başınıza gelirse adresinize hiç uğramadıklarını bilin.
Siz siz olun böyle bir durumla karşılaşırsanız etrafınıza ne gibi sorun yaşadığınızı anlatınki, mağdur sayıları azalsın. Ayrıca belirtmek isterimki ptt kargonun 7 tl’ye getirdiği ürünü bu şirket 20,70 tl’ye getiriyor. Hem zamanınıza hem paranıza yazık, keşke alışveriş yapabildiğiniz internet siteleri kargo şirketi seçmemize olanak sağlasa.

Yorumlar

 1. bizim eve de 1 kaç sefer gelmedi her seferinde 2 defa aradım yoldayım dedi 1 hata sonra ben gidip şubeden aldım bir kez de gelen ürünümü adres yanlış diye geri gönderdi adresi kontrol ettik dogru sonrasında ama gelmektense böyle yol şeçiyorlar bir de merkez de oturmuyorsan yandın bekle ki gelsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle, kargonun geleceğini bilmesem hiç bir şekilde haberim olmayacaktı.

   Sil
 2. Şikayet var'a üye olursanız hem net cevap alıyorsunuz,hemen hemen hepsinde sorunlar oluyor.Aslında yeşilköydeyiz,bir tek mng ile sorun yaşamamıştık.Müşteri temsilciliğini arasanız,daha iyi sonuç alırdınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şikayet var'a üyeyim, evet dediğiniz gibi siteye yazınca çözüyorlar ama siteye yazmadan normal işlerini yapmaları gerektiğini düşünüyorum şirketlerin. Mng Keçiören şubesiyle 3 kez yaşadım aynı problemi. Reklam olarak gözükmesin diye yazmadım ama şimdi söyleyeyim yurtiçi kargo ve ptt kargoyu 3'er defadan fazla kullandım ve 1 kez bile sorun yaşamadım. Mng kargoyla 3 kez ardı ardına yaşamam neden oldu yazıma. Yani şikayet ediyorsunuz bir sonraki kargoda değişmiyor. Mng kargoyu bana sorarsanız kullanmam ama internette alışveriş ettiğim siteler nedense mng kargo ile anlaşmalılar, sırf bu yüzden internetten bile alışveriş yapmayı düşünmüyorum artık. İlginiz için teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

STARBUCKS AÇMA HAYALİ/ FRANCHISING

STARBUCKS AÇMA HAYALİ/ FRANCHISING Dünya’nın çoğu yerinde olduğu gibi ülkemizde de işlek caddelerde en az 1 tane Starbucks kahve dükkanı bulunmakta, hatta bazı yerlerde 2 tane birbirine yakın dükkan bulunabilmekte. Bunun sebebi çok doğal, marka belirli bir isim yapmış ve oraya gitmek bir hava atma kaynağı. Diğer bir neden ise benim gibi kahve tiryakilerinin çok sayıda olması. Bu nedenle diğer Kahve satan yerler Kahve Dünyası, Kocatepe Kahve, Lavazza ve Caribou gibi yerlerde çoğalmaya başladı. Bir kısım kimselerin bu kadar kolay hizmetle çok para kazanıldığını farketmiş olması gerek. Bu nedenle kendileri de bu isimlerle kahve dükkanı açmak isteyebilirler. Bu yazıyı da bu yüzden yazıyorum, daha önce düşündüğüm bu fikri nasıl gerçekleştirebileceğinize gelelim. Maalesef Starbucks açmak tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de mümkün değil, işin çok güzel para kazandırdığını gören yetkililer, işi tekelleştirmişlerde aynı zamanda. Shaya Grup adında uluslar arası bir gruba ait bir şirket. Yani i…

İNTİHAR- EMİLE DURKHEİM

Emile Durkheim Ve İntihar Üzerine,
Genel ortalamaya bakıldığında toplumda on yıllık intiharların yıllık toplamlarının hemen hemen aynı kaldığını görülmektedir. Bu da bize intihar’ ın nedenlerinin bireyden çok toplumda aranması gerektiği gerçeğini sunar. Durkheim  toplumsal nedenlerden önce bireysel nedenler üzerinde durmuştur .Ona göre akıl hastalığı, sarhoşluk ve ırk gibi özellerle intihar arasında zorunlu özellikler yoktur. Bazı mevsimlerde intihar oranının artması ya da gündüz intihar oranının geceye göre daha fazla olması , o zamanlarda toplumsal hayatın daha yoğun bir biçimde almasındandır. Durkheim toplumsal olayları dikkate alarak intiharı üç bölüme ayırır. 1)Bencil (Egoistic) İntiharlar Bireyin bağlı olduğu çevreye aidiyet duygusunu tam olarak kazanamamasından kaynaklanır. Yani toplumsal bağlar gevşek olduğu ,birey kendini yalnız hissettiğinde ortaya çıkar. Avrupa’da Katolik Toplumların intihar oranı düşük, protestan toplumlarda ise yüksektir. Ona göre politik karmaşıklıklar …

MOD TERAPİSİ - Diğer Yollardan Gitmek

İnsanların belirli dönmelerde başlarına gelen olaylardan etkilenmeleri ve hayatlarını bu olayların etkisi ile devam ettirmeleri doğal bir sonuçtur.Fakat bu olayların etkilerini hayatının sonuna kadar aynı alışkanlıklarla devam ettirmek zorunda olmadıklarının bilincinde olmaları gerekir. İstemediğiniz , rahatsız olduğunuz bir davranışı değiştirmek onu tanımlayarak gerçekleştirilebilir. Kitapta iki bölüme ayrılan Çocuk Modları ve yetişkin Modları kendinizi keşfetmeniz ve etkilendiğiniz şeylerin farkına varmanızı sağlıyor.

Çocuk Modları: Çocuk modlarında algılama ve davranışlar sıklıkla çocukçadır. Çok kuvvetli ve yoğun duygular yaşıyorsak ve bunlar sadece içinde bulunulan durumla açıklanamıyorsa, çocuk modları aktiftir. Bu sıklıkla yakınlık veya otonomi gibi temel ihtiyaçlar karşılanmadığında olur. Çocuk modları üçe ayrılır bunlar; İncinmiş çocuk modu, Kızgın çocuk modu ve mutlu çocuk modudur.
Ebeveyn Modları ise; Uyum bozucu ebeveyn modları başarı, duygular ve ilişkiler hakkında abartı…