Ana içeriğe atla

ÇİN'E YOLCULUK

Merhaba, Bu yazımda size anlatmakta gecikmiş olduğum bir seyahatimden bahsedeceğim. Mart ayında Çin'in Pekin şehrine gitme şansını yakaladım.Aranızda Çin'e gitmeyi düşünenler varsa yararı olacağına düşünüyorum. Öncelikle Çin'de hoşunuza gitmeyecek bazı özellikten bahsetmeliyim.Çin'de Facebook Twitter vb. uygulamalar yasak, telefonu elinden düşüremeyenlerdenseniz bundan pek hoşlanmayacağınız kesin.Pekin çok gelişmiş bir şehir olduğundan her yer de alışverişi merkezi var.Ve bu alışveriş merkezleri düşündüğünüz kadar ucuz değil. Turistik bazı alışveriş merkezlerinde pazarlık yapmanız gerekebilir hatta bu konuda yeterince başarılı olursanız 1200 yuanlık bir malı 600 yuan'a alabilirsiniz.Ciddi fiyat farklılıkları karşınıza çıkabilir.


Hello ,in this article I will talk about my delayed a trip to China .I went to Beijing in China in March.if somebody want go tı china I think would be of interest . First, ı want talk about you will not like some of the features in China..China ban Facebook Twitter.İn city hosting shopping . they aren't cheap as you think these shopping centers. You may need to do some bargain shopping in the tourist enough even if you're successful in this regard may be 1200 yuan to 600 yuan commodity against .The price differences.


 Eski tip binaların olduğu yerler de mevcut olmasına rağmen doğunun bir parça gizemini kaybettiği bir yer Pekin. Tabi bunun yanında bir çok güzel yanı da var.Çin yemeği seviyorsanız oldukça ucuz yemek yiyebilirsiniz.Otel fiyatları Türkiye'den ucuz değil.Çin Havayolu şirketleri ile uçmak isterseniz ulaşımınız da çok pahalı olmayacaktır.Türkiye'den firmaların aktarmasız uçuşları da mümkün. Çin'e gidip görmedim denmeyecek yer deyince sizinde aklınıza Çin Seddi geliyordur eminim.


An old-style building where the loss of a part of the mystery of eastern Beijing , although the current location. Of course, if you love a nice addition in the city.besides the food is pretty cheap food prices.If you want to fly with the airline it is cheap. There is direct flights from Turkey. . I have not seen the count go to China and I am sure you will not be called a place in the Great Wall of China is coming to your mind .


 Çin seddi'nin bir kısmını Pekinden ziyaret etmeniz mümkün.Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Çin seddi'ne gitmek için şehrin her yerinden turlar mevcut.
Great Wall of China from Beijing to available tours around the city.
Türkçe adı Yasak Şehir olan alan saray Pekin'in tam ortasında yer alıyor. Ming Hanedanı'ndan Çing Handanı'nın sonuna kadar kullanılmış Çin İmparatorluk sarayı olan saray 1406-1420 yıllarında inşa edilmiştir. 1987 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi'ne eklenmiştir.
Forbiden City şehrin merkezinde Müzenin tam karşısında yer almaktadır. Ve buraya ulaşmak oldukça kolaydır.Jingshan Park'ta Yasak Şehrin tam karşısında bulunan yeşillikleri ve yapılarının güzelliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

You must see Jingshan Park in in front of Forbiden City.
    
Çok uzun bir yolculuktan sonra eminim Çin'e gittiğinize değecektir.
I'm sure it will be great.

İyi yolculuklar.
Good Holidays.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

STARBUCKS AÇMA HAYALİ/ FRANCHISING

STARBUCKS AÇMA HAYALİ/ FRANCHISING Dünya’nın çoğu yerinde olduğu gibi ülkemizde de işlek caddelerde en az 1 tane Starbucks kahve dükkanı bulunmakta, hatta bazı yerlerde 2 tane birbirine yakın dükkan bulunabilmekte. Bunun sebebi çok doğal, marka belirli bir isim yapmış ve oraya gitmek bir hava atma kaynağı. Diğer bir neden ise benim gibi kahve tiryakilerinin çok sayıda olması. Bu nedenle diğer Kahve satan yerler Kahve Dünyası, Kocatepe Kahve, Lavazza ve Caribou gibi yerlerde çoğalmaya başladı. Bir kısım kimselerin bu kadar kolay hizmetle çok para kazanıldığını farketmiş olması gerek. Bu nedenle kendileri de bu isimlerle kahve dükkanı açmak isteyebilirler. Bu yazıyı da bu yüzden yazıyorum, daha önce düşündüğüm bu fikri nasıl gerçekleştirebileceğinize gelelim. Maalesef Starbucks açmak tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de mümkün değil, işin çok güzel para kazandırdığını gören yetkililer, işi tekelleştirmişlerde aynı zamanda. Shaya Grup adında uluslar arası bir gruba ait bir şirket. Yani i…

İNTİHAR- EMİLE DURKHEİM

Emile Durkheim Ve İntihar Üzerine,
Genel ortalamaya bakıldığında toplumda on yıllık intiharların yıllık toplamlarının hemen hemen aynı kaldığını görülmektedir. Bu da bize intihar’ ın nedenlerinin bireyden çok toplumda aranması gerektiği gerçeğini sunar. Durkheim  toplumsal nedenlerden önce bireysel nedenler üzerinde durmuştur .Ona göre akıl hastalığı, sarhoşluk ve ırk gibi özellerle intihar arasında zorunlu özellikler yoktur. Bazı mevsimlerde intihar oranının artması ya da gündüz intihar oranının geceye göre daha fazla olması , o zamanlarda toplumsal hayatın daha yoğun bir biçimde almasındandır. Durkheim toplumsal olayları dikkate alarak intiharı üç bölüme ayırır. 1)Bencil (Egoistic) İntiharlar Bireyin bağlı olduğu çevreye aidiyet duygusunu tam olarak kazanamamasından kaynaklanır. Yani toplumsal bağlar gevşek olduğu ,birey kendini yalnız hissettiğinde ortaya çıkar. Avrupa’da Katolik Toplumların intihar oranı düşük, protestan toplumlarda ise yüksektir. Ona göre politik karmaşıklıklar …

MOD TERAPİSİ - Diğer Yollardan Gitmek

İnsanların belirli dönmelerde başlarına gelen olaylardan etkilenmeleri ve hayatlarını bu olayların etkisi ile devam ettirmeleri doğal bir sonuçtur.Fakat bu olayların etkilerini hayatının sonuna kadar aynı alışkanlıklarla devam ettirmek zorunda olmadıklarının bilincinde olmaları gerekir. İstemediğiniz , rahatsız olduğunuz bir davranışı değiştirmek onu tanımlayarak gerçekleştirilebilir. Kitapta iki bölüme ayrılan Çocuk Modları ve yetişkin Modları kendinizi keşfetmeniz ve etkilendiğiniz şeylerin farkına varmanızı sağlıyor.

Çocuk Modları: Çocuk modlarında algılama ve davranışlar sıklıkla çocukçadır. Çok kuvvetli ve yoğun duygular yaşıyorsak ve bunlar sadece içinde bulunulan durumla açıklanamıyorsa, çocuk modları aktiftir. Bu sıklıkla yakınlık veya otonomi gibi temel ihtiyaçlar karşılanmadığında olur. Çocuk modları üçe ayrılır bunlar; İncinmiş çocuk modu, Kızgın çocuk modu ve mutlu çocuk modudur.
Ebeveyn Modları ise; Uyum bozucu ebeveyn modları başarı, duygular ve ilişkiler hakkında abartı…